ZŠ a MŠ Všemina
ZŠ a MŠVšemina

Mobilní aplikace školy ke stažení ZDE

Co do mateřské školy?

• Přezůvky - pevné, pohodlné
  • Oblečení do třídy - bez složitého zapínání, které si dítě zvládne samostatně svléknout a obléknout a nebude vadit pokud si jej ušpiní od barviček. Oblečení by mělo být pohodlné.
  • Oblečení pro pobyt venku - z hygienických důvodů je nutné, aby děti měly jiné oblečení do třídy a jiné na pobyt venku. Pro hru na školní zahradě či vycházky jsou vhodné tepláky, mikina, vhodná pevná obuv, kšiltovka, nebo čepice. Oblečení dětem přizpůsobujte změnám počasí a ročnímu období.
  • Na odpolední odpočinek je třeba, aby dítě mělo pyžamo, které je nutné každý týden vyprat.
  • Dále je zapotřebí, aby dítě mělo náhradní oblečení - vložit do boxu v šatně . Stačí náhradní spodní prádlo, ponožky, punčocháče, tepláčky, tričko.

Všechny věci musí mít děti podepsané, není možné se spolehnout, že dítě si pozná své věci. dále prosíme rodiče, aby dětem nedávali nevhodné hračky do mateřské školy. Pokud si dítě donese svou hračku neodpovídáme za zničení, nebo rozbití.

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

Svátek má Josef

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Mezinárodní den invalidů

Zítra má svátek Světlana

Březnové slunce má krátké ruce.

Svatý Josef naštípe dříví a Panna Maria zatopí.

ZŠ a MŠ Všemina

V budově naší školy se učí více než 120 let. V roce 1889 byla zásluhou členů výborů obcí Všeminy a Dešné ve Všemině postavena nová obecní dvojtřídní škola. Přípravné práce započaly již v roce 1887. Ve dvou třídách se učilo kolem 180 dětí. Povinná výuka ve veřejné škole obecné přispěla ke značnému snížení negramotnosti v obci. Při sčítání obyvatel k 31.12.1880 z 877 obyvatel obce znalo číst a psát 456, jen číst umělo 197, číst ani psát neznalo 224 osob. V roce 1891 se jejich počet snížil na pouhých 30.